Puslapis 11

Klubo legalizavimas

StandartinėParašytas: Pen Geg 03, 2013 10:50 am
minotauras11
Taigi iškilo klausimas dėl klubo legalizavimo. Nemažai klubiečių norėtų prisidėti prie klubo gyvavimo skirdami 2 proc savo pajamų mokesčio.
Reikėtų pradiskutuoti pliusus ir minusus ir nuspręsti norime mes oficialaus juridinio vieneto ar ne. Viso šito pasekoje būtų galima tapti oficialiais klubo nariais.
Pliusai kuriuos aš matyčiau būtų tokie:
1. 2% pajamų mokesčio kasmet papildytų klubo biudžetą.
2. Oficialus klubas yra rimtas pagrindas derybose su partneriais dėl renginių rėmimo, nuolaidų ir panašiai.

Trūkumai:
1. Kažkam reikėtų prisiimti klubo prezidento pareigas ir nuolat tuo rūpintis (be abejo, prezidentas gali būti perrenkamas kas metus ar du), padidinta atsakomybė.
2. Bijau, kad neprasidėtų klubiečių reitingavimas pagal tikrus narius ir tiesiog forumiečius.
3. Norint tapti klubiečiu, tektų susimokėti kasmetinį nario mokestį (narių administravimo kaštai, klubo nario pažymėjimų gamyba ir t.t.).
4. Klubo steigimo kaštai (popierizmas irgi kainuoja).

Jei kas nors esate susidūręs su klubo steigimo procedūra, galėtų ją konkrečiai išdėstyti.
Laukiam komentarų, nuomonių ir pasiūlymų klubo legalizavimo klausimais.

Re: Klubo legalizavimas

StandartinėParašytas: Pen Geg 03, 2013 11:52 am
Visvaldas
Reiktų suprasti tai, kad šis dalykas yra investicija į ateitį. Preliminariai skaičiuojant nuo vidutinės algos per metus klubui atitektų ~60Lt, kas nėra itin daug, bet jeigu rėmėjų atsirastų ne vienas ir ne dešimt, šiuos pinigus būtų galima panaudoti tinkamai. Pirmais metais ko gero svarbiausia būtų padengti klubo steigimo kaštus, tad kažkokių stebuklų nereiktų tikėtis iškart.
Apie reitingavimą kaip ir kalbėjom, priklauso nuo kiekvieno asmeniškai, jei jau žmogus pasikels, vadinasi jis nėra vertas klubo nario statuso, kadangi pagrindinis tikslas yra padėti vieni kitiems.
Klubo nario mokestis..hm..paėmus kai pavyzdį 50lt nario mokestį, gaunant klubo nario kortelę ir ja naudojantis, nuolaidų būtų galima gauti dar ir už daugiau manau. Jeigu kortelė galios 2 metus, tai į mėnesį tai atsieitų apie 2,1Lt žmogui, tad manau tai tikrai nedaug.
Sunkiausia dalis būtų išsirinkti valdžią, ypač surasti žmones norinčius šių pareigų.

Re: Klubo legalizavimas

StandartinėParašytas: Pen Geg 03, 2013 5:10 pm
KarolisUsa
Visvaldas rašė:Reiktų suprasti tai, kad šis dalykas yra investicija į ateitį. Preliminariai skaičiuojant nuo vidutinės algos per metus klubui atitektų ~60Lt, kas nėra itin daug, bet jeigu rėmėjų atsirastų ne vienas ir ne dešimt, šiuos pinigus būtų galima panaudoti tinkamai. Pirmais metais ko gero svarbiausia būtų padengti klubo steigimo kaštus, tad kažkokių stebuklų nereiktų tikėtis iškart.
Apie reitingavimą kaip ir kalbėjom, priklauso nuo kiekvieno asmeniškai, jei jau žmogus pasikels, vadinasi jis nėra vertas klubo nario statuso, kadangi pagrindinis tikslas yra padėti vieni kitiems.
Klubo nario mokestis..hm..paėmus kai pavyzdį 50lt nario mokestį, gaunant klubo nario kortelę ir ja naudojantis, nuolaidų būtų galima gauti dar ir už daugiau manau. Jeigu kortelė galios 2 metus, tai į mėnesį tai atsieitų apie 2,1Lt žmogui, tad manau tai tikrai nedaug.
Sunkiausia dalis būtų išsirinkti valdžią, ypač surasti žmones norinčius šių pareigų.

Dėl mokesčio, tai kaip pavyzdį galiu pasakyt iš savo patirties. Pas mus Lietuvių tautinio jaunimo sąjungoj, metinis mokestis 24LTL per metus (2LTL/mėn.), tai čia tikrai nėra daug manau. O 50LTL, jei dviem metam jis čia skaitytųsi kaip suprantu, tai visai neblogai.
Dėl valdžios, tai situacija gali būti sudėtinga. Nes kaip suprantu vistiek bus skirstoma į filialus(?), tai iš kiekvieno miesto geriausia būtų po keletą žmonių galinčių apsiimti šitais reikalais. Vistiek to darbo neturėtų būt itin daug(koordinavimas, biudžeto tikrinimas ir buhalterijos vedimas pagrindiniai kaip įsivaizduoju).

Re: Klubo legalizavimas

StandartinėParašytas: Sek Geg 05, 2013 11:32 am
Visvaldas
Vairuotojai, reikia daugiau jūsų pasisakymų, kad galėtume nuspręsti ar tai reikalinga mums ar ne :?:

Re: Klubo legalizavimas

StandartinėParašytas: Sek Geg 05, 2013 5:54 pm
Darkas
aš esu už legalizavimą, tik reikia atsakingų žmonių tvarkant visus finansinius ir visokius kitokius klausimus, susijusius su įstatymais :) Dėl klubo nario mokesčio - manau, kad toks tikrai privalo būti, kartu su 2% mokesčių pervedimu :)
Ir manau nebūtina forume pažymėti, kuris narys, o kuris - ne, tuomet kaip Darius minėjo, galbūt nebūtų to kastų susiskirstymo forume :)

Re: Klubo legalizavimas

StandartinėParašytas: Sek Geg 05, 2013 6:16 pm
Visvaldas
Darkas rašė:Ir manau nebūtina forume pažymėti, kuris narys, o kuris - ne, tuomet kaip Darius minėjo, galbūt nebūtų to kastų susiskirstymo forume :)


Čia teisinga mintis. Galima truputį kitaip, 50Lt sumoki ir gauni kortelę, kurioje yra parašyta, kad tu esi klubo narys. Forume šio dalyko paviešinti nereikia, manau užteks žinoti pačiam, kad esi prisidėjęs prie bendruomenės, tuo pačiu bus galima naudotis klubui teikiamomis nuolaidomis.

EDIT: Paskaičiau esamas taisykles, kaip tapti klubo nariu, realiai viskas tinka pagal šią idėją, kodėl taip nebuvo daroma, aš nežinau.

Kaip tapti klubo nariu?

Klubo nario statusas suteikiamas asmenims, kurie atitinka šiuos reikalavimus:
1. Turėtų būti užsiregistravęs http://www.lagunaclub.lt diskusijose;
2. Būti aktyvus ir dalyvauti diskusijose, (turi būti parašęs ne mažiau kaip 100 įrašų - post'ų);
3. Turėtų mėgti (pageidautina ir vairuoti) Renault Laguna automobilius;
4. Dėl priėmimo į klubo narius turėtų pritarti dauguma klubo narių (nebūtų svarių argumentų prieš);
5. Pageidautina sudalyvauti bent viename klubo susitikime ar kituose organizuojamuose renginiuose.
6. Atitikus visiems reikalavimams, asmeniui įteikiama kortelė, kuri patvirtina, jog nuo tos dienos jis yra visavertis Renault Laguna klubo narys.
7. Su klubo nario kortele, klubo narys, gali naudotis visomis mūsų partenerių teikiamomis nuolaidomis.

Re: Klubo legalizavimas

StandartinėParašytas: Pir Geg 06, 2013 6:49 am
N3xt
Viskas labai puiku, bet visu pirma gal siuliciau pasikonsultuot su tais kurie sia veikla jau vygdo, o ne nuogirdom vadovaujasi :) Pvz renaultclub, Saulius maladec zmogus yra (dabartinis prezidentas), tikrai manau pasidalins savo patirtimi :)

Reiktu issianalizuot ir zinot visus niuansus, tada surast sprendimus jiems, o tada pasirengus ir dokumentacija susitvarkyt :)

Re: Klubo legalizavimas

StandartinėParašytas: Sek Geg 12, 2013 2:05 pm
Mentalistas
Aš legalizavimo mintį palaikau ir galbūt rasčiau laiko kažkokioms "darbinėms" pareigoms. Bet, vienas dalykas. Paskaičiau jūsų, kaliegos, post'us šia tema ir iš bendro vaizdo pasimato kiek per didelis optimizmas tam tikrais klausimais. Pavyzdžiui, dėl rėmėjų, kažkuris rašėte, kad (cituoju iš atminties): ..."jei jų bus ne vienas ir ne dešimt..." na, surasti net ir tą vieną rėmėją, kurio rėmimas būtų bent kiek akivaizdesnis ir klubiečiams duotų vienokios, ar kitokios naudos - paprasta nėra. Pats įkūriau savo įmonę, teko ieškoti rėmėjų ne vienam projektui ir surasti kažką realaus, apčiuopiamo yra sudėtinga. Sudėtinga todėl, kad kiekvienoje srityje jau yra begalės kitų, kuriems taip pat reikia rėmėjų/paramos, o didžioji dalis rėmėjų jau turi savo "taškus", kuriuos remia ir iš to patys gauna atitinkamą naudą. Tad manau, kad pirmiausia, kas liečia rėmėjų klausimą, reikėtų atsiminti savo pažįstamus, draugus servisuose, parduotuvėse ir "už kleckų" griebti juos. Taip, kad visi atsisakys, nebus. Toliau - tiesiog ieškoti. Klubo valdyba turėtų susidaryti preliminarų sąrašą potencialių rėmėjų, o tuomet bendrauti su kiekvienu iš jų ir mėginti įkalbėti suteikti nuolaidas klubiečiams, ar kažkokią paramą renginiams ir taip toliau. Tiesiog, viskas realu ir padaroma, bet nenoriu, kad galvotumėte, jog kartu viskas bus ir labai paprasta. Sakau iš patirties, nes žinau, kad laiko sugaišti ir pavargti tikrai reikės, jei norėsime turėti kažką daugiau, apart 10-15% nuolaidų parduotuvėse, ar panašiai.

Kitas dalykas - klubo legalizavimas. Tai nėra sudėtinga. Dėl visa ko paminėsiu, kad būtent "KLUBO" juridinio statuso nėra, yra steigiamos asociacijos. Įsteigti nėra sudėtinga. Reikia pateikti prašymą registruoti juridinių asmenų registre, prieš tai klubas turi susigalvoti įstatus, kurie bus oficialūs, taip pat - reikia turėti vietą, kokiu adresu asociacija bus registruojama. Galima ir privataus namo adresą suteikti, galima ir bet kokį kitą. Vienas dalykas, kurio reikia - tai pastato savininko sutikimo registruoti tokį ir tokį klubą tuo adresu. Korespondencijai adresą galima nurodyti ir kitą, tai nėra svarbu. Yra dar šiokių tokių aspektų, bet pati legalizavimo procedūra nėra sudėtingi, ar paini. Tam, kad būtų galima imti tai daryti, reikia, kad dabar klubas išsirinktų asmenys, bent jau pagrindinį asociacijos vadovą, kuriam ir tektų apsilankyti registrų centre ir t.t.

Tai va, pablevyzgojau truputį. :D Pilkit mintis ir pasiūlymus šia tema aktyviau. Klubas vienija lagūniečius, tad aš už tai, kad būtų rastas bendras sutarimas jei ne visais, tai bent jau su oficialia klubo veikla susijusiais klausimais. (Wave)

Re: Klubo legalizavimas

StandartinėParašytas: Sek Geg 12, 2013 2:13 pm
Visvaldas
Mentalistas rašė:Bet, vienas dalykas. Paskaičiau jūsų, kaliegos, post'us šia tema ir iš bendro vaizdo pasimato kiek per didelis optimizmas tam tikrais klausimais. Pavyzdžiui, dėl rėmėjų, kažkuris rašėte, kad (cituoju iš atminties): ..."jei jų bus ne vienas ir ne dešimt..." na, surasti net ir tą vieną rėmėją, kurio rėmimas būtų bent kiek akivaizdesnis ir klubiečiams duotų vienokios, ar kitokios naudos - paprasta nėra.


Rėmėjais buvo vadinami asmeniys, kurie galėtų skirti po 2% nuo savo sumokamų GPM, tad pačiam asmeniui jokios žalos nėra, skirtumas kad šiuos pinigus gautume mes, o ne valstybė, kuri juos panaudoja kitiems tikslams.

Re: Klubo legalizavimas

StandartinėParašytas: Tre Geg 29, 2013 2:04 pm
Jill
MESKIT AKMENĮ Į MANE, BET AR VIS TAM PASIRENGĘ?
1. Reikalingas asociacijos "pirmininkas". Jis turi pareigas ir nuolat rūpinasi beveik viskuo.
2. Reikalingi minimum 3 žmonės asociacijos steigimui.
3. Steigimas kainuoja. Vien Registrų centre registracija berods apie ~92Lt, o kur notaras? Spaudo gamyba ?!?
4. " Bijau, kad neprasidėtų klubiečių reitingavimas pagal tikrus narius ir tiesiog forumiečius." (kaip minėjo p. Darius) Taip vadinamieji Asociacijos Garbės nariai...
3. Nario mokestis.
4. Papildomos nario išlaidos.
5. Buveinės adreso suteikimas. (kas suteiks buveinę, taip sakant registracijos adresą?)
6. Juridinio asmens pavadinimo išsirinkimas.
7. Buhalterijos tvarkymas? (kas tuo apsiims? bus samdomas atskiras žmogus?)
8. Duomenų teikimas (pvz. kas padės rengti finansines metines ataskaitas, Registrų centrui jas pateiks pirmininkas... o kitos institucijos?)
9. Apskritai reikia "tokiuose" reikaluose "nuraukiančio" žmogaus.
10. "ETC."
Manau gražios mintys ir viltys čia visų... Turbūt "KADANORS" :D (Kavyte)
P.S.
TEGUL TARŠO MANE TEISININKAI IR ŠIAIP PROTINGI ŽMONĖS DĖL DOKUMENTŲ PAVYZDŽIŲ KURIUOS PRISEGU

Re: Klubo legalizavimas

StandartinėParašytas: Pir Bir 10, 2013 8:16 am
haway
Jill rašė:MESKIT AKMENĮ Į MANE, BET AR VIS TAM PASIRENGĘ?
1. Reikalingas asociacijos "pirmininkas". Jis turi pareigas ir nuolat rūpinasi beveik viskuo.
2. Reikalingi minimum 3 žmonės asociacijos steigimui.
3. Steigimas kainuoja. Vien Registrų centre registracija berods apie ~92Lt, o kur notaras? Spaudo gamyba ?!?
4. " Bijau, kad neprasidėtų klubiečių reitingavimas pagal tikrus narius ir tiesiog forumiečius." (kaip minėjo p. Darius) Taip vadinamieji Asociacijos Garbės nariai...
3. Nario mokestis.
4. Papildomos nario išlaidos.
5. Buveinės adreso suteikimas. (kas suteiks buveinę, taip sakant registracijos adresą?)
6. Juridinio asmens pavadinimo išsirinkimas.
7. Buhalterijos tvarkymas? (kas tuo apsiims? bus samdomas atskiras žmogus?)
8. Duomenų teikimas (pvz. kas padės rengti finansines metines ataskaitas, Registrų centrui jas pateiks pirmininkas... o kitos institucijos?)
9. Apskritai reikia "tokiuose" reikaluose "nuraukiančio" žmogaus.
10. "ETC."
Manau gražios mintys ir viltys čia visų... Turbūt "KADANORS" :D (Kavyte)
P.S.
TEGUL TARŠO MANE TEISININKAI IR ŠIAIP PROTINGI ŽMONĖS DĖL DOKUMENTŲ PAVYZDŽIŲ KURIUOS PRISEGU


pridedu kazka nuo savo patirties prie Jill... buhalterijos uztenka tik tokios, kaip banko saskaitos israsai. Nes ten milijonais niekas nesimėtys. o jei ir mėtysis buhalterija asociacijai elementari.

Toliau steigimas... registru centras cia tik "gėlytės". Pirmininko registravimas, notaras.. banko mokesciai bla bla... visa sitas sh... gali atsistoti iki 1000lt. Istatai toks reikalas kaip ir standartinis beveik, galima ir savo patobulinti (ka esu dares ne karta). kaip ir asociaciju steiges...

Siaip nesudėtinga, bet viskas kainuoja.

Re: Klubo legalizavimas

StandartinėParašytas: Tre Geg 14, 2014 7:20 am
Visvaldas
Na diskusija nustojo, bet galbūt vėl šiek tiek prikelsiu..
Pavyzdys kiek gauna RenaultClub paramos nuo tų 2%:
Už 2009
Energetikas rašė:Smagu pranesti, kad vakar Jusu parama jau pasieke klubo saskaita :bravo: Is viso pervesta 2017,67 Lt paramos :victory:
Aciu visiems, radusiems galimybe paremti musu kluba :bravo: :D


Už 2010
Energetikas rašė:Siais metais klubui pervesta suma 1336,53 Lt :victory:


Už 2011
Energetikas rašė:viso siemet gavome paramos 1618,47 Lt :bravo: Tai yra 252,52 Lt daugiau nei pernai :bravo:
Dar karta noriu padekoti visiems, paremusiems musu kluba ir priminti, kad jau sie metai baigiasi - nepamirskite musu ir sekanciais metais


Už 2012
Energetikas rašė:Pagaliau klubo sąskaitą pasiekė 2 proc. parama už 2012 metus :D Gauta paramos suma 1729,31 Lt :bravo: Klubo vardu DĖKOJU visiems, parėmusiems mūsų klubą materialiai :bravo: :bravo: :bravo:Kaip matyti pinigų kažkokiai veiklai tikrai yra, galbūt atsirastų galimybė viską sutvarkius lipdukus dalinti net ir už dyką arba kažkokį renginį surengti vieną kitą..Aišku svarbiausia surasti tuos kelis žmones, kurie turi noro ir laiko..

Re: Klubo legalizavimas

StandartinėParašytas: Ket Sau 22, 2015 1:49 pm
N3xt
Visvaldai, manau siuo metu ne apie tai reikia galvoti... :)

Re: Klubo legalizavimas

StandartinėParašytas: Tre Rgp 25, 2021 4:23 pm
balagonis
Kokiu metu galima deklaruoti tų % skyrimą? (jump)